L O A D I N G

Úsměv jako z časopisu díky celokeramickým fazetám

Úsměv jako z časopisu díky celokeramickým fazetám

Nadčasový trend celokeramických fazet

S dnešním rychle se vyvíjejícím estetickým průmyslem nejsme nadšeny jen oblečením a make-upem, ale také hledáme způsoby, jak vylepšit náš úsměv. A proč ne? V konečném důsledku je úsměv ta nejskvělejší část našeho vzhledu, kterou si lidé všimnou jako první. Jsem Jana a dnes Vám představím tento nadčasový trend v kosmetické stomatologii - celokeramické fazety.

Možná se ptáte, co to vlastně celokeramické fazety jsou. Jedná se o velmi tenké plátky keramiky, které jsou připevněny na povrch Vašich zubů, aby vylepšily jejich vzhled. Jsou navrženy tak, aby precizně odpovídaly tvaru a barvě Vašich zubů, takže výsledek vypadá naprosto přirozeně. Takže jestli hledáte způsob, jak dosáhnout dokonalého úsměvu, může být tento postup právě pro Vás!

Přínos a výhody použití celokeramických fazet

Nyní, když víme, co to celokeramické fazety jsou, pojďme prozkoumat některé z jejich přínosů a výhod. Jsem si jistá, že Vás tyto fakty přesvědčí!

Celokeramické fazety jsou trvanlivé a odolné. Jednou z nejlepších věcí na celokeramických fazetách je, že jsou vyrobené z keramiky, což je jedním z nejodolnějších materiálů na světě. To znamená, že pokud se o ně řádně staráte, mohou Vám vydržet i desetiletí! A to je skvělá zpráva pro všechny, kdo touží po tom, mít dlouhodobě krásný úsměv.

Další skvělou věcí na celokeramických fazetách je, že je možné je aplikovat bez velkého obrušování zubů. To je důležité, protože obrušování zubů může být stresující a bolestivé. S celokeramickými fazetami stačí jen velmi málo obrušování a vaše zuby zůstanou v maximálním možném rozsahu zachovány.

Jak probíhá proces aplikace celokeramických fazet

Je možné, že se nyní ptáte, jak probíhá proces aplikace celokeramických fazet. Je to vlastně jednoduchý proces, koji vyžaduje minimum času a úsilí. Teď Vám stručně popíšu, jak to všechno probíhá.

Prvním krokem je konzultace s Vaším zubním lékařem, kde budete projednávat Vaše očekávání a přání. Vaše zuby budou poté ošetřeny a připraveny na aplikaci. Lékař poté odebere otisk Vašich zubů, ten se pošle do laboratoře, kde se vyrábí fazety přizpůsobené právě Vám. Na druhé návštěvě Vám zubní lékař fazety napevno připevní. Ano, je to tak jednoduché!

Výběr správného zubního lékaře

Nyní, když víte, jak probíhá proces, je důležité, aby jste si vybrali správného zubního lékaře. Jak můžete najít toho pravého? Mám pár tipů, které Vám v tom pomohou.

Dbejte na to, aby měl Váš zubní lékař zkušenosti s aplikací celokeramických fazet. Známost s tímto postupem je klíčová, protože umožňuje zubnímu lékaři předvídat potenciální problémy a zabránit jim. Je také dobré, když je zubní lékař členem některé odborné asociace, to Vám dává jistotu, že zubní lékař dodržuje nejnovější standardy v oboru.

Péče o zuby s celokeramickými fazetami

Možná si myslíte, že po aplikaci celokeramických fazet je Vaše práce hotová. Ale opak je pravdou. I přes to, že celokeramické fazety jsou trvanlivé, je důležitá jejich správná péče, aby vypadaly co nejlepší po co nejdelší dobu.

Jedním z nejdůležitějších pravidel je pravidelné čištění zubů. I když celokeramické fazety nejsou náchylné k tvorbě zubního kazu, je důležité pravidelně si čistit zuby, aby se pod fazetami nevytvořila zubní plaketa.

Jídlo a pití může také ovlivnit vzhled Vašich fazet. Například červené víno, káva nebo čaj mohou způsobit jejich zabarvení. Takže jestli si chcete užívat svůj úsměv jak nejdéle, měli byste se vyhnout konzumaci těchto nápojů v nadměrném množství.

Tak to je vše, co jsem pro Vás dnes měla. Doufám, že tento článek Vám přinesl nějaké nové informace a pomůže Vám při rozhodování, zda jsou celokeramické fazety to pravé pro Vás. Vydejte se na cestu za dokonalým úsměvem právě s nimi!

Jana Malinová
Jana Malinová

Jsem stomatoložka s několikaletou praxí. Působím v Plzni, kde se věnuji péči o zuby u pacientů všech věkových kategorií. Specializuji se na prevenci a léčení zubních chorob. Kromě práce mi dělá radost psaní blogů o péči o zuby, kde se snažím předávat své znalosti a zkušenosti široké veřejnosti. Mým cílem je pomoci lidem k zdravému a krásnému úsměvu.

Napsat komentář