L O A D I N G

10 nejlepších tipů pro bělení zubů

10 nejlepších tipů pro bělení zubů

Říme si srdcem: Domácí metody na bělení zubů

Čím začít? Procházím obchody s kosmetikou a dívám se na police plné různých bělících past a gelů. Občas jsem do této kategorie produktů zvědavá a vyzkouším něco nového, ale tak nějak nikdy nenařknu na tu pravou věc. A tak jsem se rozhodla, že půjdu cestou, kterou jsem si vybrousila já – domácími metodami na bělení zubů! Nejenže jsou bezpečnější a levnější, ale mnohdy jsou i účinnější. Zvláště když si je správně upravíte a včas použijete. Níže na vás čeká seznam těch nejlepších z nich, které jsem si pro vás pečlivě vybrala a otestovala.

Bělení zubů pomocí peroxidu

Přiznám se, že když mi poprvé kamarádka doporučila peroxid vodíku jako účinný způsob bělení zubů, trochu jsem se bála. Vidina toho, jak si do úst napouštím roztok, který je běžně používán jako dezinfekce, mě dost vyděsila. Ale víte co? Dalo se to zvládnout. A víte, co bylo to nejlepší? Skutečně to funguje! Moje zuby se po použití začaly bělit. Ale pozor, při používání peroxidu je nutné dodržet určitá pravidla. Je důležité nepřekračovat doporučené koncentrace a také se ujistit, že roztok peroxidu vodíku není starší než šest měsíců. Pamatujte také na to, že peroxid může způsobit při delším používání podráždění dásní, takže ho používejte s rozmyslem.

Kokosový olej – přirozený bělič zubů

O kokosovém oleji jsme toho už hodně slyšeli, že ano? Ale co takhle ho použít na bělení zubů? Přiznám se, že když jsem to poprvé slyšela, myslela jsem, že to je jen další ze zaručených triků na bělení zubů, který skončí jen velkým zklamáním. Ale zase jednou – byla jsem mile překvapena! Kokosový olej skutečně bělí zuby. Používání je jednoduché, stačí si jej natřít na zuby a nechat působit 10-15 minut. Pak si prostě vypláchnete ústa a už se radujete z bělejšího úsměvu. Můj tip? Použijte kokosový olej před spaním, abyste dal svým zubům dostatek času na vstřebání všech těchto úžasných vlastností.

Jablečný ocet a sůl pro bělejší zuby

Já vím, tohle zní jako nejdivočejší kombinace, kterou jste kdy slyšeli. Ale jablečný ocet a sůl skutečně tvoří dohromady mocný bělící tým. Začneme tím, že si do půl litru vody přidáme polévkovou lžíci jablečného octa a čajovou lžičku soli. Tento roztok poté používáme jako ústní vodu. Opatrně s ním kloktáme ústa a poté vypláchneme. Pozor, nepolykejte! Jablečný ocet a sůl jsou skvělí na odstraňování skvrn a zubního plaku, ale mohou být také trochu tvrdí na naše zuby, pokud je používáme příliš často nebo příliš dlouho. Takže pamatujte, vše s mírou!

Strava hraje roli při bělení zubů

Víte, co může být ještě efektivnější než ty nejlepší bělící pasty a gely? Strava! Ano, čtete správně. To, co jíme a pijeme, může mít významný dopad na bělost našich zubů. Ovoce a zelenina, zejména jablka, mrkev a zelí, mohou pomoci odstraňovat zubní plak a bělit zuby. Dále se vyhněte kávě, červenému víně a jiným nápojům a potravinám, které by mohly způsobit skvrny na zubech. A nezapomeňte na dostatečný přísun vody!

Pravidelná ústní hygiena je základem bělosti zubů

Pravda, možná to zní jako klišé, ale skutečně to platí. Pravidelná a důkladná ústní hygiena je základem bělosti zubů. Čím pravidelněji a důkladněji se budete o své zuby starat, tím bělejší budou. To znamená minimálně dvakrát denně čistit zuby, používat zubní nit a pravidelně navštěvovat zubaře. A věřte mi, výsledek stojí za to!

Tak a to by byl konec mého seznamu nejlepších tipů pro bělení zubů. Doufám, že jste si z něj odnesli nějakou tu inspiraci a že vám tyto rady pomohou na cestě za bělejším úsměvem. Mějte na paměti, že tento proces může trvat déle, takže si nezoufejte, pokud nevidíte výsledky okamžitě. Buďte trpěliví, důslední a pečliví a výsledek se určitě dostaví!

Jana Malinová
Jana Malinová

Jsem stomatoložka s několikaletou praxí. Působím v Plzni, kde se věnuji péči o zuby u pacientů všech věkových kategorií. Specializuji se na prevenci a léčení zubních chorob. Kromě práce mi dělá radost psaní blogů o péči o zuby, kde se snažím předávat své znalosti a zkušenosti široké veřejnosti. Mým cílem je pomoci lidem k zdravému a krásnému úsměvu.

Napsat komentář